Auto jak nowe, czyli polerowanie lakieru.

Nowicjusze w świecie detali często nie rozumieją, że to nie woskowanie samochodu jest tym, co sprawia, że ​​błyszczy. To polerowanie samochodu faktycznie usuwa problemy z lakierem, usuwa rysy, rozjaśnia matowy lub wyblakły lakier, usuwa ślady zawirowań, utlenienia i inne zanieczyszczenia oraz pozostawia lakier gładki, czysty i lśniący. Tak, wosk pomaga lśnić lakierowi, ale jego funkcją jest również ochrona lakieru, który został wypolerowany.

Pasty polerskie są ścierne i dlatego zalecamy polerowanie samochodu tylko w razie potrzeby, ponieważ za każdym razem, gdy polerujesz, usuwasz warstwę materiału. Jeśli nadmiernie wypolerujesz swój samochód, w końcu rozrzedzisz farbę, a w skrajnych przypadkach możesz przeciąć lakier bezbarwny i farbę aż do surowego stanu materiału!

Polerowanie usuwa materiał z wierzchniej warstwy – w większości przypadków będzie to lakier bezbarwny. Im bardziej ścierna pasta, tym więcej materiału zostanie usunięte.
Po wypolerowaniu możesz zachować wykończenie bez zawirowań, po prostu stosując odpowiednie środki i techniki do mycia i suszenia samochodu.
Utrzymanie lakieru w dobrym stanie i zabezpieczenie sprawi, że będzie wymagał rzadszego polerowania.

Aby Twój samochód był w stanie lepszym niż w salonie, będziesz musiał wypolerować powierzchnię za pomocą różnych stopni polerowania. W zależności od powagi defektów lakieru może być konieczne rozpoczęcie od gruboziarnistego polerowania i przejście do polerowania drobniejszego. Chemiczne środki polerujące i/lub cząstki polerujące w połączeniu z techniką ręczną lub działaniem maszyny polerującej bezpiecznie usuną bardzo drobne niedoskonałości lakieru.

Zanim zaczniesz


Zanim zaczniesz polerowanie, musisz oczyścić farbę na tyle, na ile to możliwe, w przeciwnym razie po prostu przeciągniesz brud, drapiąc przezroczysty lakier i tworząc jeszcze więcej zarysowań! W pierwszej kolejności należy zastosować mycie wstępne lub pianę śnieżną – jest to krok bezkontaktowy, tzn. nie dotykasz fizycznie samochodu, a następnie umyj samochód wodą pod ciśnieniem.

Polerowanie samochodu


Polerowanie można wykonać ręcznie lub maszynowo. Ręczne polerowanie samochodu jest potencjalnie bezpieczniejsze, ale będzie długim i pracochłonnym zadaniem, zwłaszcza jeśli masz do zrobienia cały samochód! Jeśli polerujesz ręcznie, zajmij się małym odcinkiem 30x30cm na raz, a następnie, gdy będziesz zadowolony z wyników, przesuń się na sąsiedni odcinek 30x30cm. Pozwoli ci to zobaczyć owoce swojej pracy obok sekcji, która nie została wypolerowana, co może być całkiem satysfakcjonujące.

Rodzaje lakieru samochodowego


Następnie potrzebujemy odpowiedniej pasty, pamiętaj, że nie wszystkie pasty będą odpowiednie, ponieważ są one produkowane w postaci bardzo szorstkich materiałów po bardzo drobne pasty wykończeniowe. To, od czego zaczniesz, zależy od poziomu defektów i zarysowań. Zawsze staraj się używać najmniej agresywnej kombinacji pada i pasty, aby wykonać zadanie, tak aby usunąć jak najmniejszą ilość warstwy nawierzchniowej.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.