O czym pamiętać kupując samochód?

Kupno nowego lub używanego samochodu może być przerażającym doświadczeniem.
Wielu sprzedawców samochodów może wywierać presję, abyś tylko zakupił pojazd, dlatego ważne jest, abyś był uzbrojony w informacje o samochodach, którymi jesteś zainteresowany, budżecie, na jaki Cię stać, i wartości wymiany – jeśli planujesz wymienić samochód. Dzięki tym szczegółom masz wszystkie argumenty potrzebne do negocjacji.

1. Finansowanie


Przed wizytą u jakiegokolwiek dealera, zorientuj się, jaki rodzaj depozytu możesz wpłacić i na jaką miesięczną opłatę możesz sobie pozwolić. Pomaga również przeprowadzenie rozeznanie na temat dostępnych kredytów samochodowych, aby dowiedzieć się, do czego się kwalifikujesz.

2. Sprawdź zdolność kredytową


Znajomość Twojej zdolności kredytowej również może być pomocna. Dobre pojęcie o swoim raporcie kredytowym i ocenie kredytowej oraz dostępnych stopach procentowych może pomóc w wynegocjowaniu dobrej umowy i zaoszczędzeniu na własnych finansach.

3. Rozejrzyj się


Sprawdź samochody, którymi możesz być zainteresowany, zanim udasz się do salonu, zamiast iść nieprzygotowany. Aby określić, jakiego rodzaju samochodu chcesz, skorzystaj z zasobów, w których możesz wyszukiwać wszystko, od „najlepszych samochodów dla rodzin” po „najlepsze samochody używane poniżej 10 tys.”. Innym zasobem są wyszukiwarki, które mogą być używane do wyszukiwania nowych i używanych samochodów w Twojej okolicy według marki, modelu, ceny, stylu nadwozia i innych.

4. Porównaj ceny


Najlepiej wcześniej uzyskać szczegółowe informacje o cenach: Wyceń samochód w różnych salonach i korzystaj z usług online, aby uzyskać fakturę i wycenę transakcji. Skorzystaj z narzędzia wyceny samochodu na stronie internetowej, aby znaleźć sugerowaną cenę detaliczną i fakturę dealera samochodu, a także zakres cen, których możesz się spodziewać u dealerów. Na pewnych serwisach internetowych możesz także wyszukać i poprosić o wycenę dla dowolnej marki, modelu lub roku samochodu. Natychmiast po tym możesz otrzymać mnóstwo telefonów, e-maili i SMS-ów od dealerów, ale posiadanie informacji od różnych dealerów może pomóc w negocjowaniu cen. Powinieneś także odwiedzić strony dealerów, aby poszukać ofert rabatowych.

5. Przemyśl wartość zamienianego/wymienianego samochodu


Jeśli chcesz zamienić lub wymienić swoje auto, nie czekaj aż handlarz samochodami powie Ci, ile jest warte. Sam możesz zorientować się co do wartości Twojego auta, dzięki temu dowiesz się, czy proponowana Ci składana oferta jest w porządku.

6. Przetestuj potencjalny zakup


Możesz spróbować jazdy próbnej samochodem znanej Ci konkretnej marki lub jego modelu, jednak najważniejszym jest, by poświęcić potencjalnemu zakupowi więcej czasu. Nie tylko poprzez wypróbowanie jak szybko samochód dociągnie do setki, ale sprawdzenie wygody, komfortu podczas jazdy, czy nie słychać nieciekawych dźwięków spod maski, aby uniknąć rozczarowania w przyszłości spowodowanymi wielokrotnymi wizytami u mechaników.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.