Jakie są najczęstsze siedliska kleszczy?

Okazuje się, że na terenie Polski jest coraz więcej tych pajęczaków. Jakie są najczęstsze siedliska kleszczy w Polsce? Gdzie należy szczególnie uważać? Co zaś zrobić, by kleszcze trzymały się od nas z daleka? W poniższym poradniku podpowiadamy także jakie kroki podjąć, gdy ten pajęczak nas ukąsi…

Aktualnie nie brakuje takich właśnie pajęczaków na terenie naszego kraju. Rok po roku jest ich coraz więcej. Co ciekawe, w Polsce jest szczególnie dużo kleszczy w porównaniu do innych europejskich państw. Na pewno tego tematu nie można zaś w ogóle bagatelizować. W końcu warto wiedzieć, że te pajęczaki powodują wiele groźnych chorób. Chodzi zaś na przykład o boreliozę, która się bardzo trudny leczy. W gronie najpowszechniejszych chorób warto wymienić takie kłopoty zdrowotne, jak babeszjoza, czy kleszczowe zapalenie mózgu… Na pewno zatem tego tematu nie można ani przez moment marginalizować. Warto podkreślić, że nie ma jednego szczególnego regionu pod tym względem. W związku z tym te pajęczaki są rozmieszczone dość równomiernie…

Na pewno warto zaznaczyć, że kleszczy nie ma w wysokich partiach górskich. Jeśli chcesz dowiedzieć się czegoś więcej na temat tego zagadnienia, to warto przeczytać od deski do deski artykuł ze strony internetowej https://kickthetick.pl/artykuly/siedliska-kleszczy-czy-na-pewno-wiesz-gdzie-czai-sie-zagrozenie/. Należy zaznaczyć, że te pajęczaki szczególnie często bytują na terenie Polski północno-wschodniej. Chodzi zaś o takie regiony, jak Warmia i Mazury, Podlasie itp. To nie wszystko. Dodatkowo te pajęczaki są zazwyczaj obecne na terenie Polski południowo-zachodniej. Warto o tym wszystkim pamiętać. Gdzie zaś szczególnie nie brakuje tych właśnie owadów?

Należy tutaj uwzględnić takie miejsca, jak region Dolnego Śląska, czy Karkonosze. Poza tym na Śląsku także znajduje się statystycznie dość sporo kleszczy. Co jeszcze jest ważne? Należy zaznaczyć, że pajęczaki szczególnie są obecne w lasach mieszanych oraz w pobliżu rzek, czy jezior. Warto także uważać na takie miejsca, jak łąki, pastwiska, zadrzewienia, czy ścieżki leśne itp.

Co zrobić, by nie mieć do czynienia z kleszczami? Trudno jest unikać chodzenia w te wszystkie wyżej wymienione miejsca. Szczególnie w okresie letnim. Na szczęście możesz zastosować efektywne produkty z serii Kick The Tick. Czym się one cechują? Są one między innymi skuteczne. Co ważne, odpowiednie preparaty zapewniają wysoki poziom ochrony nie tylko przed kleszczami, ale także przed komarami, czy meszkami. Nawet na kilka godzin. Dodatkowo produkty z linii Kick The Tick są bardzo bezpieczne. W końcu nie zawierają groźnej substancji DEET itp. Na dodatek są to specyfiki bardzo uniwersalne. W końcu mogą być bez żadnego problemu stosowane przez dzieci oraz osoby dorosłe. Warto w swojej domowej apteczce posiadać także tak samo zestaw Kick The Tick expert. Dlaczego? Trzeba zaznaczyć, że taki zestaw Kick The Tick expert świetnie sprawdza się, kiedy jednak kleszcz nas ukąsił. Nawet najlepsze specyfiki nie gwarantują zaś 100% ochrony na tej płaszczyźnie. Taki zestaw jest zaś skuteczny i zarazem prosty w użyciu.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.